Evlilik Süreci Aşamaları Nelerdir?

Evlilik Süreci Aşamaları Nelerdir?

Evlilik süreci aşamaları, her iki tarafın da gerildiği en fazla anı barındıran bir süreçtir. Ama aynı zamanda en güzel ve en mutlu zamanlar da bu sürecin içindedir. Evlenme teklifi bu süreçte yapılır mesela. Hayatınızın geri kalanı evlilik teklifi aşamasından sonra asla eskisi gibi olmayacaktır.

Ülkemizin kültürüne göre evlilik öncesi süreçte yapılması gerekenler ve geçilmesi gereken aşamalar bulunur. Bu aşamaların her birinin de kendine özel ritüelleri vardır. Peki, bu aşamalar nelerdir?

Kız İsteme Ve Söz Kesme Töreni

Evlilik süreci içine girdiğiniz bu zamanda evlenme teklifinden sonra sevgilinizin ailesi ile tanışma aşaması vardır.  Daha sonra ise ilk olarak kız isteme gecesi vardır. Kız istemeye giderken güzel bir canlı çiçek buketi yaptırılır. Bunun yanında gümüş bir tepside ve ya gondolda çikolata süslenir.

Diğer misafirlere istedikleri şekilde yapılmış olan kahveleri ikram edilir. Bu aşamada damadın geçmesi gerek bir sınav vardır. Gelin adayı tarafından damat adayına kahve ikram edilir. Bu sürprizlerle dolu bir kahvedir. İçinde tuz, limon ve ya acı biber olabilir. Damat adayı, itiraz etmeden bu kahveyi içmek zorundadır. Her iki tarafın da rızasının olduğu durumlarda bu süreç aslında çok eğlenceli ve güzel bir süreçtir. Genelde söz kesme töreni ile son bulur.

Evlilik Teklifi Yüzükleri Nasıl Olmalı? sorusunun cevabını merak ediyorsanız.  https://www.teklifella.com/evlilik-teklifi-yuzukleri-nasil-olmali bağlantısını hemen ziyaret edebilirsiniz

Evlilik Sürecinde Nişan

Söz kesme aşamasından sonra sıra, nişan aşamasına gelir. Bazı aileler söz ve nişanı bir arada yapmak ister. Bu durumda nişan töreni ev ortamında yapılır. Bu tören için masa süsleme ve tak kiralanabilir. Hatta bu törenin organizasyonu için bir organizasyon firması ile anlaşmak çok daha akıllıca olacaktır. Organizasyon firması, hediyeliklerinden süslemelere kadar her şeyi organize ederek sizi stresten kurtarır. Nişandan önce yapılması gerekenler arasında nişan bohçası için alışverişe çıkmak da vardır.

Kendi imkânlarınız ve çabalarınızla hazırladığınız bir nişan töreni oldukça büyük oranda strese neden olacaktır. Nişanda meydana gelebilecek aksaklıklara hazırlıklı olmalısınız. Ama bu törenin sizin en mutlu günlerinizden biri haline gelmesi de yine organizasyon firmaları sayesinde mümkün olabilir. Çıkabilecek herhangi bir aksilikle sizin yerinize onlar ilgilenir. Size sadece davetlilere ve sevgilinize mutlu bir şekilde gülümsemek kalır.

Düğünden Önce Son Viraj, Kına Gecesi

Düğünden önceki son viraj olarak da adlandırılabilen kına gecesi, evlilik süreci aşamalarından biridir. Bu geceden sonra bu aşamaların finali olan düğün( nikâh) töreni vardır. O nedenle kına gecesi, evlilik süreci içinde önemli bir törendir. Bu aşama, gelinin ve damadın sabır ve heyecanda dayanma sınırının en sonuna geldikleri zamana denk gelir. Ama bu süreci de sakin ve huzurlu geçirebilmenin yolları vardır elbette. Bu süreci yönetmesi için profesyonellere güvenmek bunlardan en güvenli olanıdır. Siz arkanıza yaslanın ve organizasyon firması elemanlarının sizi yönetmesine izin verin. Göreceksiniz mükemmel bir kına gecesi olacak.

Evlilik Sürecinde Mutlu Son, Düğün Töreni

Özellikle dar zamanlara sığdırılan düğün öncesi süreçte her iki taraf da çok stresli olur genelde. Bu süreci en az hasarla atlatmak yine sizin elinizdedir. Nasıl mı? Bu süreçte en zor başarılan ama en çok yararı olan şey sakin kalabilmektir. Siz sakinliğinizi koruduğunuz müddetçe işlerin nasıl da yoluna girdiğini göreceksiniz.

En uygun evlilik teklifi paketleri ile düşlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak evlilik teklifi paketleri  hakkında bilgi almak için hemen  https://www.teklifella.com/en-uygun-evlilik-teklifi-paketleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

Düğününüzün mükemmel olmasını ve bu günü mutlu anılarla hatırlamak istiyorsanız profesyonellerle çalışın. Tecrübeli ellere kendinizi bırakırsanız, evlilik süreci; sizin için yorulmadan, stres olmadan, mutlu ve tatlı telaşları yaşadığınız harika bir süreç haline gelecektir. Birbirinize ömür boyu bağlandığınız bu zamanı, en güzel anınız olarak hatırlamanız dileğiyle.

teklifella_whatsapp teklifella_whatsapp teklifella_telefon