Evlilik Sürecinde Yapılması Gerekenler

Evlilik Sürecinde Yapılması Gerekenler

Güzel bir evlilik teklifi sonrası evlenmeye karar verdiniz.  Bir sonraki adım nişan ve düğün planlama sürecidir.  İlişkide en çok tartışma yaşanan dönem evlilik öncesi süreçtir. Evlilik sürecinde stres, fikir ayrılığı, bütçe, ailelerin dahil olması gibi bir çok nedenden dolayı  tartışma çıkar. Bu tartışmaları en aza indirmek için evlilik sürecinde yapılması gereken konuları sizler için derledik.

                                                                               

Düğün İçin Ayrılan Bütçeyi Aşmayın

Evlilik sürecinin belki de en çok zorlanılan ve anlaşmazlıkların en çok olduğu konu bütçedir. İstekler ve ihtiyaçlar fazla bütçe ise sınırlıdır. Bu nedenle harcayabileceğiniz en üst miktarı belirleyip düğününüzü buna göre planlamalısınız. Harcamalarınızı bütçenin üzerine çıkmamaya gayret ederek yaparsanız evlilik sürecinde yaşanabilecek olan tartışmaların önüne geçebilirsiniz. Her isteğinizin üst noktada olmasını beklerseniz bütçe zorlanır ve sinirler gerilir. Bu nedenle evlilik sürecinde yapılması gereken hata yapmamak için ilk adım olarak düğün bütçesi belirleyip bu bütçeye uymaktır.

Evlilik sürecinde en uygun evlilik teklifi paketlerimizi inceleyerek hemen bütçenizi planlayabilirsiniz

Kararları Tek Başınıza Almayın

Planlanan düğün için çiftlerden birinin tek başına karar vermesi evlilik sürecinde yapılan bir hatadır. Birlikte hareket etmek aranızda çıkacak olan çatışmaları engeller. Ufak kararları bile çift olarak alırsanız hem daha az yorulur hem de anlaşmazlıkları önlemiş olursunuz.  Elbette istekler farklı olabilir ancak evlilik sürecinde yapılması gereken orta yolu bulmak ve gereksiz tartışmaları önlemektir.

 

Gelinlik Seçimine Dikkat Edin

Gelinlik hakkında herkesin bir fikri vardır. Ancak önemli olan gelinin, düğünde ne giyeceğine kendisinin karar vermesidir. Rahat edeceği, kendini şık hissedeceği seçim, gelinin olmalıdır. Gelinlik seçerken ise şık olduğu kadar rahat edebileceğiniz ve vücut tipinize uygun bir gelinlik yakışacaktır. Gelinliğin son ana kalmaması da evlilik sürecinde yapılması gereken önemli husustur. Beğenmediğiniz kısımlarda değişiklik yaptırabilmek için de zamanınızın olması evlilik sürecinin çok önemli bir parçası olan gelinliğin, hayallerinizdeki gibi olmasını sağlar.

 

Ailelerin Sürece Katkısı Yardım Düzeyinde Olsun

Şüphesiz evlilik sürecinde en çok sorun ailelerin dahil olması ile ortaya çıkar. Bazı çiftler düğün sürecinde aileleri mutlu etmek isterken kendileri üzülebilir. Evlilik sürecinde yapılması gereken kararlarınızı çift olarak beraber verip ailelerden yapılacak işler için yardım istemek, çıkabilecek tartışmaları önlemek için en uygun çözüm olacaktır.

 

Alternatif Planlar Hazırlayın

Evlilik sürecinin son adımı olan düğün en çok aksiliğin yaşandığı zamandır. Titizlikle planladığınız süreç  her zaman yolunda gitmeyebilir. Mutlaka B planı belirlemelisiniz. Yoksa en özel gününüzde istenmeyen durumların yaşanması söz konusu olur. Çıkacak olan aksilikleri en aza indirmek için evlilik sürecinde yapılması gereken bir organizasyon firması ile anlaşmak olabilir.

Düğün Mekânı Planlaması Yapın

Ertelemek günlük hayatta bile insanların işini çok zorlaştırırken, evlilik sürecinde büyük bir kaosa neden olabilir. Öncelikle düğün mekanlarının  çok önceden belirlenmesi gerekir. Bu konuyu son ana bırakmak veya ertelemek hayallerinizdeki düğün mekanınında yer bulmanızı zorlaştırır. Davetli sayısını hesaplamadan düğün mekanı belirlediyseniz, mekan yetersiz olabilir. Böyle ayrıntıları dikkate alarak seçim yapmak evlilik sürecinde yapılması gereken bir konudur. Önceden ayrıntılı bir planlama yapmak ve zamanında hareket etmek düğün hazırlıklarının sorunsuz yapılmasını sağlar.

Evlilik sürecinde size uygun mekan seçimi için www.teklifella.com adresini hemen ziyaret edebilirsiniz

 

İş Birliği Tercih Edin

Evlilik sürecinde yapılması gereken diğer bir konu ise düğün öncesi her şeye kendi başınıza yetişmeye çalışmaktır. Yapılması gereken işleri, tek başınıza sırtlamak yerine iş birliği yapmayı tercih etmektir. Etrafınızda size yardım edecek insanlar mutlaka vardır. Aileniz, arkadaşlarınız en özel gününüz için size yardım etmek isteyeceklerdir. Her işe kendiniz koşup yorgun düşmek yerine işleri paylaştırın. Böylece sinirler gerilmeyecek ve gereksiz tartışmaların önüne geçmiş olacaksınız.

 

Aksilikler İçin Moralinizi Bozmayın

Geldik evlilik sürecinde yapılması gereken en son konuya. Evlilik sürecinde pek çok aksilik yaşayabilirsiniz. Önemli olan yaşanan aksiliklerde moralinizi bozup, enerjinizi düşürmemeniz. Düğün hazırlıkları yolunda gitmeyebilir.  Üzülüp mutsuz olmak yerine, başka ne yapabileceğinize kafa yormak daha faydalıdır. Mükemmelliyetçi yaklaştığınızda karşılaştığınız sorunlar için tartışma çıkması kaçınılmaz olabilir. Evlilik sürecinde her şeyin mükemmel olmasını beklemek yerine, çıkacak aksilikleri çözebilecek gücünüzün olması gerekir.

Evliliğe karar verdikten sonra evlilik sürecini en rahat şekilde yaşayıp, birbirinizin kalbini kırmadan bu süreci atlatmanız en önemlisi. Çıkacak aksilikler için moral bozmadan , tartışmadan biraz da empati yaparak bu süreci atlatabilirsiniz. Çıkacak sorunları en aza indirmek için evlilik sürecinde  https://www.teklifella.com/ firmasına başvurabilirsiniz.

Evlilik süreci hakkında daha detaylı bilgiler almak için teklifella  firması tarafından oluşturulan blog yazılarımızı www.teklifella.com/yazilarimiz  adresinden hemen inceleyebilirsiniz.

 

teklifella_whatsapp teklifella_whatsapp teklifella_telefon