Evlilik Teklifi Çiçeği Nasıl Seçilmeli ?

Evlilik Teklifi Çiçeği Nasıl Seçilmeli ?

Çiçekler bazen söze dökemediğimiz duygulara tercüman olur. Sevgiyi, aşkı, güveni, teşekkürü ifade etmek istediğimizde de bize yardımcı olurlar. Bu nedenle evlilik teklifi sırasında ihtiyaç duyduğunuz şeylerden biri de evlilik teklifi çiçeği belirlemenizdir. Teklifinize eşlik edecek çiçek için biraz düşünmeniz gerekir. Çiçeklerin de bir dili vardır. Her biri başka bir anlam ifade eder. Bazen de birlikte geçirdiğiniz süre içerisinde anlam kazanır. Eğer evlilik arifesindeyseniz ve evlilik teklifi çiçeği düşünüyorsanız yazının devamına mutlaka göz atın.

 

Sizin Çiçeğiniz Hangisi?

Evlilik teklif edeceğiniz kişi en çok hangi çiçekleri seviyor? İlişkiniz süresinde anlam kazanmış ya da hikayesi olan bir çiçek var mı? Önce buradan başlayabilirsiniz. Her kadının sevdiği bir çiçek mutlaka vardır.  Onun çok sevdiği çiçeklerden oluşan bir demet hazırlatabilirsiniz. Sizin için anlamı, hikayesi olan çiçeklerden oluşan evlilik teklifi çiçeği aranjmanı yaptırabilirsiniz.

 

Hazır Aranjman Tercih Edilebilir mi?

Her insan kendisini özel hissetmek ister. Evlilik teklifi gibi önemli bir olayda hazır aranjman seçmek kolaya kaçmak olur. Bu nedenle onun için özenle düşünülmüş, sevdiği çiçeklerin olduğu, anlam ifade eden aranjmanlar tercih etmelisiniz.

 

Hangi Çiçeği Tercih Etmelisiniz?

Çiçeklerin dünyası derya gibi çok fazla seçenek var. Ancak evlilik teklifi gibi özel olaylarda sıkça tercih edilen çiçekler vardır. Eğer çiçeklerle ilgili farklı bir anınız yoksa evlilik teklifi çiçeği olarak sıkça kullanılan çiçeklere göz atmanızı öneririz. Her çiçek farklı bir anlama gelir. Bu anlamlardan yola çıkarak kendi evlilik teklifi çiçeği oluşturabilirsiniz.

 

Çiçekler Hangi Anlamlara Gelir?

 • Kırmızı Gül

Evlilik teklifi edilirken ilk akla gelen çiçek kırmızı güldür. Aşkın ve tutkunun sembolüdür. Evliliğinizde aşkın önemli bir yeri olacağını anlatır. Kırmızı gül buketi 3-5-7-11 gibi tek sayılardan oluşmalıdır.

 • Beyaz Gül

Masumluk anlamına gelir. Evlilik teklifi edeceğiniz kişiye duyduğunuz sevginin temiz ve saf olduğunu anlatır. Evliliğinizin temellerindeki saf sevgiyi ve sadakati simgeler.

 • Papatya

Gösterişten uzak, doğal halleri ile çıkarsız sevgiyi simgeler. Baharla birlikte açmaya başlayan papatyalar koşulsuz ve çok sevgiyi anlatan bir evlilik teklifi çiçeği olur.

 • Lilyum

Güven anlamına gelir. Güzel kokusu asil ve güçlü duruşu ile kadınların çok beğendiği bir çiçektir. Evlilikte güven de çok önemli olduğu için lilyum evlilik teklifi çiçeği tercihinizde yer alabilir.

 • Beyaz Lale

Zarif bir çiçektir. Saflığı temsil eder. Bahar aylarında görülmeye başlar. Asil ve narin duruşu ile güzel bir evlilik teklifi çiçeği olabilir.

 • Kırmızı Lale

Seni seviyorum anlamına gelir. Evlilik teklifi için başka söze ne gerek var ki?

 • Frezya

Umudu simgeler. Evlilik teklif çiçeğinde yer alarak, gelecek güzel günlere olan umudunuzu anlatmak isteyebilirsiniz. Renk renk ve çok hoş görüntüleri ile evlilik teklifi çiçeği olmasını isteyebilirsiniz.  

 

Evlilik Teklifinde Farklı Aranjmanlar

Evlilik teklifi çiçeği seçerken elbette tek tip demet seçmek istemeyebilirsiniz. Farklı alternatifler düşünebilirsiniz.

 • Kırmızı güller arasında ki lilyum, bu aşk dolu evliliğin içinde birbirimize güven duyuyoruz anlamındadır.
 • Beyaz gül, beyaz lale, beyaz frezya ile oluşan bembeyaz bir evlilik teklifi çiçeği, sevginin en saf halini anlatır.
 • Kırmızı güller içindeki beyaz güller tutku ve masumluk simgeleyen güzel bir aranjman olabilir.
 • İçinde beyaz papatyaların olduğu kır çiçeği demeti gösterişten uzak, sadelik ve koşulsuz sevgiyi simgeleyen bir evlilik teklifi çiçeği olarak tercih edilebilir.

Evlilik teklifi yüzükleri nasıl olmalıdır? sorusunun cevabını merak ediyorsanız.  teklifella.com/evlilik-teklifi-yuzukleri-nasil-olmali bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Evlilik teklifi çiçeği unutulmayacak özel bir ayrıntıdır. Üzerinde düşünülmesi gerekir. İfade ettiği anlamı, simgelediği duyguları, hikayesi olmalıdır. Tabi ki evlenmek istediğiniz kişinin zevklerine uygun olmalıdır. Bütün bunları düşünerek evlilik teklifi çiçeği oluşturmak size kalıyor.

Evlilik teklifi çiçeği eşliğinde güzel bir organizasyon ile bugünü unutulmaz kılmak da sizin elinizde.  Sevgilinizin asla unutamayacağı bu özel günde profesyonel yardım almak için  teklifella.com/hizmetler/evlilik-teklifi  Teklifella ile iletişime geçebilirsiniz.

Teklifella başta Ankara olmak üzere Eskişehir, Afyon gibi bir çok ilde Evlilik Teklifi Organizasyonu ile sizlere hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz ve paketlerimiz hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için www.teklifella.com adresini ziyaret edebilirsiniz

teklifella_whatsapp teklifella_whatsapp teklifella_telefon