Evlilik Teklifi Yüzükleri Nasıl Olmalı?

Evlilik Teklifi Yüzükleri Nasıl Olmalı?

Evlilik teklifinin özel olduğu kadar zor bir karar olduğunu belirtmekte fayda var. Evlilik teklifi, manevi gücünü sevgiden aldığı ve birlikte yaşamayı kutsallaştırdığı evliliğe ilk adımdır. Bu nedenle bağlılığın ve sevginin sonsuzluğunu anlatan bir evlilik teklifi bekleyen kadınlar, o anın unutulmayacak bir anı olmasını ister. Erkekler de kadınların beklentisini karşılamak için üzerine düşeni yapmalıdır. Evlilik teklifi için hazırlık yaparken yaşanan tatlı heyecanlardan biri de tabi ki ‘’ Evlilik teklifi yüzüklerinden hangisini almalıyım?’’ stresidir. Bu sorunun cevabı kadınların tarzına ve zevkine göre değişmesine rağmen, en fazla tek taş pırlanta yüzük tercih edilmektedir. Tek taş yüzük, ‘’sonsuzluğa giden yolda hep seninle olacağım’’ anlamını ifade ettiği için seçilir.

Hangi Evlilik Teklifi Yüzükleri Modeli Seçilmeli?

Kadınların evlilik hayallerini süsleyen evlilik teklifi yüzükleri için birçok seçenek ve farklı model mevcut. Çok fazla seçenek olması erkeklere yardımcı olduğu kadar bir o kadar da onların karar vermesini zorlaştırır. Buradaki önemli husus kadının yüzüğü takmaktan hoşnut olup olmayacağı ve elinde nasıl durduğudur. Bütçeye uygun tek taş fiyatları günler öncesinden başlayan araştırmalarda ilk kıstastır. Beğenilen evlilik teklifi yüzükleri alyans modeli ise altın alyans üzerinde tek taş pırlanta tercih edilir, beş taş pırlanta da tercihe göre olabilir. Kadın için tek taş yüzük fikri kutsal olsa da zevkine uyan model takmak onu çok daha mutlu edecektir.

Bu nedenle hayatı birleştirme yolunda, güzellikleri tek kıvılcımla başlatacak o unutulmaz evlilik teklifinde, sevdiği kadına özel evlilik teklifi yüzüklerinden birini hediye etmek, her şeyin farklı bir boyut kazanmasına katkı sağlar. Hayallerdeki evlilik teklifi yüzüklerinden birini bulduktan sonra kişisel zevklerinizle ile yüzüğün üstünde küçük dokunuşlar yaptırarak kadınların çok önem verdiği eşsiz özelliklere sahip evlilik teklifi yüzüklerine sahip olabilirsiniz. Pırlanta tek taş yüzük üzerindeki taşın karatı ve taşların sayısını arttırmak, yüzük içine isimler ve sonsuzluk işareti yazdırmak bu küçük dokunuşlara örnek olabilir. Bu detaylar çok ince düşünceyi yansıttığı için kendini özel hissettiren bu yüzüğe sahip olmaları kadınların mutluluğunu katlar.

Evlilik Teklifi Yüzükleri Alırken Hangi Hususlara Dikkat Etmeliyiz?

Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalı?

Kadınlar için sevginin ve bağlılığın sonsuzluğunu ifade ettiği için hediye edeceğiniz tek taş pırlanta yüzük, en özel evlilik teklifinin önemli simgesidir. Evlilik teklifi yüzüklerinin zarafetini ortaya çıkaran özelliği tasarımı ve pırlanta tek taşın kalitesidir. Yüzüğün kutusu da cazibeli ve estetik olmalıdır. Çünkü hediyeler, ilk görüldükleri şekil olan kutusuyla akılda kalır.

Evlilik teklifi fikirleri için linkteki yazımızı okuyabilirsiniz. 

Evlilik teklifi yüzükleri seçerken dikkat edilmesi gereken nokta tek taşın sertifikalı olmasıdır. Ayrıca taşın parlaklığı, rengi, kesimi, berraklığı ön plana çıkması pırlanta tek taşın kalitesini belirleyen hususlardır. Evlilik teklifi yüzükleri modelleri arasında karar vermenize yardımcı olması maksadıyla işinizi kolaylaştıracak ve zaman kazandıracak küçük tüyoları aşağıda paylaşıyoruz.

  1. Pırlantanın rengi: İlk baktığınızda renk farkı gözükmez. Fakat yoğun ışıkta dikkatli baktığınızda ton farkını göreceksiniz. Pırlantanın ne kadar renksiz görünümlü ise o kadar kaliteli olacağını hatırlatalım.
  2. Pırlantanın berraklığı: Berraklık pırlantanın kalitesini gösteren diğer unsurdur. Taşın içindeki kusurlar arttıkça berraklık azalır.
  3. Pırlanta kesimi: Dikkatli bir şekilde kesilmesi pırlanta taşının karat ağırlığını belirler. Tek taş şeklini de bu aşamada alır. Dolayısıyla kesim oldukça önemlidir. Evlilik teklifi yüzüğü kaç karat olmalı diye düşünürseniz, evlenme teklifi için genelde 0,10 karat ile 0,30 karat arasındaki pırlanta tek taş yüzükler tercih edilir. 
  4. Evlenme teklifi yüzük ölçüsü: Evlilik teklifi yüzüklerinden olan pırlanta tek taş yüzüğün sevgilinizin parmak ölçüsüne göre yapılması çok önemlidir. Yüzüğün parmakta şık durması için doğru ölçüye sahip olması gerekir. Tabi sevdiğiniz kadının parmak ölçüsünü öğrenmek biraz zor olabilir. Çünkü evlenme teklifi için yüzük seçiminde doğrudan ölçü alamazsınız, aksi durumda sürpriziniz bozulur. Günlük kullanım için hediye almak bahanesiyle sevgilinize deneme yaptırmak en kolay ölçü alma yolu olarak önerilebilir.

Evlilik teklifi yüzüğünüzü seçtikten sonra; sıra evlenme teklifi organizasyonunda... Teklifella başta Ankara olmak üzere Eskişehir, Afyon gibi bir çok ilde Evlilik Teklifi Organizasyonu teklifella.com/hizmetler/evlilik-teklifi sunmaktadır. Hayallerinizi, işini hakkıyla yapan bir ekibe bırakarak evlenme teklifinizi hayal ettiğiniz şekilde gerçekleştirin. Tek yapmanız gereken iletişime teklifella.com/iletisim-bilgileri geçmektir. 

Ehline işi bırakın ve eğlencenin tadını çıkarın.

 

teklifella_whatsapp teklifella_whatsapp teklifella_telefon