Gelinlik ve Damatlık Uyumu Nasıl Olmalı?

Gelinlik ve Damatlık Uyumu Nasıl Olmalı?

Her çağda evlilik iki kişinin hayatlarını birleştirmekten daha fazlası olarak görülmüştür. “ Biz “  olma duygusunun muhteşem uyumunu nikâh merasimi, düğün gibi organizasyonlarda görmek mümkündür. Sizi tamamlayan kişiyi bulmakla yakaladığınız uyumu düğününüzde seçtiğiniz kıyafetlerle de tamamlamalısınız. Seçilen gelinlik modeli, vücudunuza oturmasının ve tarzınızı yansıtmasının yanı sıra düğün konseptine de uyumlu olmalıdır. En önemlisi de müstakbel eşinizin damatlık modeli ve aksesuar seçimi ile sağlanan uyumdur.

 

Gelinlik Modeline Göre Damatlık Seçimi

Damatlık modeli çeşitleri içerisinden kendinize uygun bir seçim ile mükemmel bir görünüm elde edebilir, sevgilinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Doğru damatlık seçimi sizi fit göstermesinin yanında partnerinizin giydiği gelinlik modeli ile de uyumlu olmalıdır. Her ne kadar düğün gününden önce gelinliği görememe ihtimaliniz olsa da en azından gelinliğin rengi, kumaşı ve modeli hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü model uyumunu sağlarken kumaş ve renk uyumu da olmazsa olmaz seçeneklerdendir. Aşağıda size bir fikir vermesi için yer alan öneriler doğrultusunda belirleyeceğiniz damatlığınız sayesinde eşinizle harika bir uyum sağladığınızı hissedebilirsiniz.

  • Müstakbel eşiniz, yüksek belli, vücudun orta kısmını saran sade beyaz ya da beyazın farklı tonlarında bir gelinlik tercih etmişse, çizgili ceket ile kemik rengi bir gömleği kombin edebilirsiniz. Tabii krem rengi bir de kravat ile mükemmel görünebilirsiniz.
  • Fiziğine güvenen ve bunu göstermekten çekinmeyen gelin adayınızın tercihi denizkızı gelinlik modeli ise seçeceğiniz damatlık da onunla uyumlu bir tarzda olmalıdır. Denizkızı modelinin zarafeti ile uyum sağlamak için sade ve şık bir damatlık ile papyon kullanabilirsiniz. Siyah renk tercihiniz ile de asil bir duruş sergilerken aynı zamanda fit bir görünüm elde etmiş olursunuz.
  • Partneriniz kabarık etekleri olan balo tipi bir gelinlik giyecekse yelek ile zenginleştirilmiş, keskin hatlara sahip bir damatlık modeli tercih edebilirsiniz. Bu model gelinlik için siyah rengin tavsiye edildiği düşünüldüğünde, beyaz ve siyahın kontrastı ile harika bir ahenk sergilemiş olursunuz.
  • Sıradanlığın dışına çıkmak istiyorsanız beyaz bir damatlık ve prenses gelinlik modeli ile bir uyum oluşturabilirsiniz. Kemik veya krem rengi tonlardaki birbirinden farklı damatlık tercihiniz ile sevgilinizin beyaz atlı prens hayalini de gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Damatlık seçiminde gelinlik modeli önemli olsa da, kendinize yakıştığını düşündüğünüz bir modeli de doğru aksesuarlarla tamamlayabilir, kusursuz bir şıklığa ulaşabilirsiniz. Gelin çiçeği renkleriyle uyumlu taktığınız bir kravat ya da papyonla bir yandan tarzınızı yansıtırken, bir yandan da damatlığınızı özelleştirebilirsiniz. Gelin çiçeğinden bir parçayı da yaka çiçeğine takabilirsiniz. Gelinlik modeline sağladığınız uyumun yanı sıra kumaşıyla teninize ve dikimiyle vücudunuza uyumlu bir damatlık, en özel gününüzde sizi rahat ettirecektir. 

Evlilik yüzüğü ile ilgili karar veremiyorsanız, size yardımcı olacak bir yazı bırakıyoruz https://www.teklifella.com/yazi-detay/evlilik-teklifi-yuzukleri-nasil-olmali-

Gelinlik ve Damatlık İle Diğer Unsurların Uyumu

Gelinlik ve damatlığın birbiriyle uyumu kadar düğün konseptine ve düğün için seçilen mekâna uyumu gibi unsurlar da önemlidir.  Örneğin yaz mevsiminde yapılacak bir kır düğününde, gelinlikte vintage modeller, damatlık için de keten kumaştan bir takım elbise uygun olacaktır. Kravat takılmasa da gayet şık bir görünüm sağlanabilir. Düğün için balo salonu tercihinde prenses model gelinlik ile damatlık için takım elbise yerine smokin daha uygun düşecektir. Resmi bir düğün yapılacaksa gelinlik modeli vücudu saran hafif kabarık bir model seçimi, damatlık için de kuşaklı yelekli bir takım elbise seçimi yapılmalıdır.

Birçok kişinin hayali tıpkı masallardaki gibi prens ya da prensesini bulup rüya gibi bir düğün ile yeni bir hayata başlamaktır. Dostlarınıza, yeni hayatınıza farkındalıkla adım attığınızı anlatmanın en iyi yolu, evlilik merasiminizi anlamlı kılan hazırlıkları yapmanızla ilgilidir. Unutulmaması gereken, evliliğe giden yola çıkarken evlilik teklifi ile başlayan sürece gelinlik ve damatlık uyumu ile en güzel şekilde ayak uydurabilmektir.

 

Dilerseniz evlilik hazırlıklarınızda teklifella  evlilik teklifi firması olarak hizmetlerimizden yaralanarak düğününüzün göz alıcı ve günlerce konuşulan güzellikte olmasını sağlayabilirsiniz. Bilgi almak için https://www.teklifella.com/ adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

teklifella_whatsapp teklifella_whatsapp teklifella_telefon